Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 16:07
 
Adilcevaz Adem'de Maske Üretimi Başladı
Adilcevaz Adem'de Maske Üretimi Başladı
GÜNDEM Haberi
Adilcevaz Adem'de Maske Üretimi Başladı

(ADEM) Aile Destek Merkezi Maske Üretim Atölyesi Gibi Çalışıyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki 13 Usta Öğretici gönüllü olarak çalışıyor.

 

Yeni tip Corona virüs covit-19 salgını tedbirleri kapsamında birçok iş yeri ve kurumlara maske ile girmeye zorunlu getirilirken Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaçları gidermek için maske üretme kararı aldı. Kaymakamlık ve Belediye katkılarıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Usta Öğreticilerimiz İlçede Faaliyet Gösteren (ADEM) Aile destek merkezinde gönüllü olarak  tıbbi bez maske üretimine başlandı. Üretimi yapılan maskeler kurumlara dağıtılacak kurumlarda vatandaşlara ücretsiz dağıtacak.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş yaptığı Açıklamada, Dünyayı etkisi altına alan Korona virüse karşı alınacak önlemler kapsamın da Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımızın maddi katkıları ile Kurumumuzca Siperlik Maske üretiminden sonra  Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bünyesindeki Usta Öğreticilerimiz ile gönüllü olarak  bez maske üretimine geçtik. Günde 1000-1500 tane maske üretimi yaparak Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce dağıtılarak halkımızın ve kurumlarımızın ihtiyaçları karşılanmış olacak. Bu bağlamda Emeği geçen Kaymakamımız Sayın Tunahan Çil’e, Belediye Başkanımız Sayın Necati Gürsoy’a, Kurum Müdürlerimize, Usta Öğreticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkürler ederiz dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz, Adem'de, Maske, Üretimi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı