Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 13:58
 
Adilcevaz'da İlköğretim Haftası kutlandı
Adilcevaz'da İlköğretim Haftası kutlandı
EĞİTİM Haberi
Adilcevaz'da İlköğretim Haftası kutlandı

Adilcevaz'da İlköğretim Haftası kutlandı

 

Bitlisin Adilcevaz İlçesinde Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle 'İlköğretim Haftası' kutlama programı düzenlendi.

 

2019-2020 eğitim öğretim yılı açılışı ve ilköğretim haftası kutlamaları kapsamında  Adilcevaz Belediye Meydanında Bulunan Atatürk Büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş Tarafından Çelenk Sunmasıyla Başladı. Program Daha Sonra Kamile Karahan İlkokulu'nda düzenlenen Törenle Devam Etti

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Kamile Karahan İlkokulu 1. Sınıf Öğrencileri tarafından sunulan gösteri, Adilcevaz İlçe Halk Eğitim Merkezi Tarafından Hazırlanan halk oyunlarının gösterisi ile devam etti. Program kapsamında, Kamile Karahan  İlkokulu öğrencileri, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Ardından 4.sınıf öğrencileri, eğitim öğretim hayatına ilk adımlarını atan 1. sınıf öğrencilerine çiçek verdi.

 

Günün önemine binaen konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş;  İlk kez okulla tanışan sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2019-2020 eğitim öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diledi.

 

İlköğretim haftası kutlama programına , Adilcevaz Kaymakamı Tunahan Çil, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Cumhuriyet Savcıs Muhammed Çağatay Gürbüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'da, İlköğretim, Haftası, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı