Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 17:06
 
Adilcevaz'da Keşfedilmeyi Bekleyen "Saklı Cennet"
Adilcevaz'da Keşfedilmeyi Bekleyen "Saklı Cennet"
- Haberi
Adilcevaz'da Keşfedilmeyi Bekleyen

Bitlisin Adilcevaz ilçesinde bulunan saklı cennet keşfedilmeyi bekliyor

 

Adilcevaz’a 6 kilometre uzaklıkta olan Mavi ve yeşili bir arada yaşayan saklı bir cennet var. Van gölüne en uzun kıyıları olan Bitlis’in Adilcevaz sınırları içerisinde bulunan orman tesisleri olarak bilinen saklı cennet doğu ve güney doğu bölgesinden birçok yerli turist ağırlıyor Şırnak, Hakkâri, batman, Mardin ve Siirt’ten her yıl günü birlik gelip hem Van gölünün serin sularında serinliyor hem de orman içerisinde bulunan piknik alanında doğa ile Baş başa Ailece zaman geçiriyorlar.

 

İşletme Sahibi İsmail Biçer yaptığı açıklamada, bu tesisin eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Bölgenin "gizli cennet" olarak nitelendirildiğini dile getiren Biçer, "Keşfedilmemiş bir güzellik burada uyandırılmayı bekliyor. Bölge halkı olarak bu güzelliğin keyfini biz yaşıyoruz ancak yerli ve yabancı turistler tarafından da görülmesini istiyoruz. Çok güzel bir görselliği var, turizm açısından değerlendirilirse çok iyi olur." dedi.

 

Orman içinde gizlenen güzelliğin Bölge halkı tarafından  çok iyi bilinmediğini ifade etti. Buraları keşfedenlerin buradan vazgeçemediğini belirten Biçer, "Buraya bir gelen, güzelliği gören tekrar tekrar geliyor dedi

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'da, Keşfedilmeyi, Bekleyen, "Saklı, Cennet",
Yorumlar
Haber Yazılımı