Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 21:10
 
Adilcevaz'ın Yeni Müftüsü Göreve Başladı
Adilcevaz'ın Yeni Müftüsü Göreve Başladı
ADİLCEVAZ Haberi
Adilcevaz'ın Yeni Müftüsü Göreve Başladı

Uzun süredir boş olan Adilcevaz İlçe Müftülüğüne Abdulhekim Öz Atandı

 

Daha önce Şanlıurfa Harran İlçe Müftüsü olarak görev yapan ve güzel çalışmalara imza atan Müftü Öz yeni görev yeri olan Adilcevaz’la ilgili duygularını dile getirirken "Adilcevaz da görev yapacağım için mutluyum. Çünkü burası Doğunun incisi Bitlis'imizin şirin bir ilçesi. Bu güzel ilçede güzel insanlarla beraber olmaktan ve burada hizmet edecek olmaktan son derece memnunum. Rabbim faydalı olmayı nasip etsin." ifadelerini kullandı.

 

Müftü Öz kimdir

 

1970 yılında Van'da doğdu. İlkokul eğitiminden sonra, sekiz yıl doğu ve güneydoğudaki medreselerde klasik Arapça tedrisatı gördü. Sakarya üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.1995-2007 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti Konya Şube'sinde çalıştı.2007 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip olarak:(2007-2011 yılları arası Ankara-Haymana / Konya-Altınekin/ Konya-Meram ilçelerinde) görev yaptı.2011-2014 yılları arası Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 22. dönem mezunu olarak eğitim gördü. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Hadis Anabilim Dalında '' Rivayetler Işığında Talak'' konusunda Yüksek Lisans yaptı. Aynı Üniversitede Hadis alanında doktora çalışması devam etmektedir.12.01.2015/27.06.2019 tarihleri arası-dört buçuk yıl(4,5)- Şanlıurfa Harran İlçe Müftülüsü olarak görev yaptı.

 

Bizde www.adilcevazmedia.com Ailesi olarak ilçemize yeni atanan müftümüze başarılar diler hayırlı hizmetler yapmasını temenni ederiz

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Adilcevaz'ın, Yeni, Müftüsü, Göreve, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı