Haber Detayı
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 21:52
 
Bitlis'te İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bitlis'te İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı
GÜNDEM Haberi
Bitlis'te İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bitlis Vali yardımcısı Nursel Özdemir başkanlığında, valilik toplantı salonunda İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı düzenlendi.

 

Bitlis Vali yardımcısı Nursel Özdemir başkanlığında düzenlenen toplantı Bitlis Valiliği Toplantı Salonunda işkur İl müdürü Mücahit Gülmez’in 2021 yılı içerisinde ve pandemi döneminde yapılan faaliyetlerin sunumu ile başladı.

 

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik çalışmaların belirlenmesi amacıyla düzenlendi.

 

Bitlis'in iş gücü, istihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, istihdam konularında etkinliği ve verimliliği arttırmak amacıyla düzenlenen toplantıya, Vali yardımcısı Nursel Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, İşkur İl müdürü Mücahit Gülmez, Tüm İş Konfederasyonu İl Başkanı Cengiz Velioğlu ve sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Bitlis'te, İl, İstihdam, Ve, Mesleki, Eğitim, Kurulu, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı