Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 10:54
 
Bitlis’te Terör Örgütünce Kullanılmakta Olan 5 Sığınak Ele Geçirildi
Bitlis’te Terör Örgütünce Kullanılmakta Olan 5 Sığınak Ele Geçirildi
GÜNDEM Haberi
Bitlis’te Terör Örgütünce Kullanılmakta Olan 5 Sığınak Ele Geçirildi

Bitlis’te Terör Örgütünce Kullanılmakta Olan 5 Sığınak ve 1 Avcı Boy Çukuru Tespit Edildi ve Malzeme Ele Geçirildi

 

Bitlis Valiliği İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; Bitlis İli Merkez İlçesi kırsalında BTÖ mensuplarınca araziye gizlenmiş yaşam malzemesi ve patlayıcı olduğu bilgisi alınmıştır.

 

Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle BTÖ mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla “Şehit Uzm.J.IV.Kad.Çvş. Veysel ŞİRİN 2020-02” operasyonu başlatılmıştır.

 

Operasyon kapsamında; 26 Ocak 2020 günü 5 adet sığınak ve 1 avcı boy çukuru içerisinde 3 adet dolu küçük tüp, 20 metre su hortumu, 1 adet radyo, 4 takım kar elbisesi, 3 adet gömlek, 3 adet pantolon, 1 adet yelek, 3 adet puşi, 1 çift eldiven, 35 adet hazır çorba ve 82 kg çeşitli gıda malzemeleri ele geçirilmiştir.

 

Delil niteliği taşıyan malzemelere Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile el konulmuş, diğer malzemeler ise yerinde imha edilmiştir. Sığınak ile barınaklar da kullanılamaz hale getirilmiştir.

 

Güvenlik güçlerimiz bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde operasyonlarını arttırarak,  terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir denildi.

 

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Bitlis’te, Terör, Örgütünce, Kullanılmakta, Olan, 5, Sığınak, Ele, Geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı