Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:27
 
Okuyacak Çocuklar Derneği Adilcevaz’da 2 Ayrı Okulda Kütüphane Kurdu
Okuyacak Çocuklar Derneği Adilcevaz’da 2 Ayrı Okulda Kütüphane Kurdu
EĞİTİM Haberi
Okuyacak Çocuklar Derneği Adilcevaz’da 2 Ayrı Okulda Kütüphane Kurdu

Okuyacak çocuklar derneği Adilcevaz’da 2 ayrı okulda kütüphane kurdu

 

Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgeleri başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde, yeterli imkânı olmayan köy okullarına kitap yardımında bulunan Okuyacak Çocuklar Derneği Bitlis’in Adilcevaz İlçesine daha önce 3000 okul kıyafeti dağıtmıştı ve şimdide 1000 kitap dağıttı. Öncülüğünü Öğretmen Ali Murat Karabağ ve Hemşerimiz, Ankara hürriyet gazetesinde gazeteci olarak çalışan Murat Yılmaz’ın yaptığı dernek, Adilcevaz Şehit Muhammed Bozarslan Ortaokulu ve Şehit Mehmet Ali Erçetin Ortaokuluna kütüphane kurarak Adilcevazlı çocukların Okumasına vesile oldular.

 

Ankara’da Faaliyet Gösteren Okuyacak Çocuklar Derneği Başkanı Ali Murat Karabağ yaptığı açıklamada Değerli kitap bağışçımız Ali Rüzgar Karabağ, Merve Duran’a sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adilcevaz’da 2 ayrı kütüphane kumanın ve o kütüphanede okuyacak çocukların çıkması beni çok mutlu edecektir. Ve Çocuklara “Çok okuyun Çocuklar” diyor ve bu kütüphanenin Kurulmasına sebep olan www.adilcevazmedia.com yöneticisi Cengiz Velioğlu kardeşime ve öğretmen arkadaşımız Yıldırım Yazar’a teşekkür ederim dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Okul Müdürü Hakkı Uğur, Çocuklarla beraber kütüphaneyi Düzenledi ve çocuklara kitap okumanın ne kadar önemli olduğuna değinen Beşkardeş, Çocuklar adına Sayın Ali Murat Karabağ kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunarım dedi.

Kaynak: (ADM) - ADİLCEVAZ MEDIA Editör: Cengiz VELİOĞLU
Etiketler: Okuyacak, Çocuklar, Derneği, Adilcevaz’da, 2, Ayrı, Okulda, Kütüphane, Kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı